Sort by

Tuna 🌹 has logged 51 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To the Devil a Daughter

To the Devil a Daughter

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Faust

Faust

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incident at Raven's Gate

Incident at Raven's Gate

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Game

Death Game

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry