Sort by

Tuna 🌹 has logged 170 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Walk

The Walk

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Assholes

Assholes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bog Creatures

Bog Creatures

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry