Sort by

Tumbletoppel has logged 715 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Star

The Star

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snow Buddies

Snow Buddies

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry