enes has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry