Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
South Park (Not Suitable for Children)

South Park (Not Suitable for Children)

2023
×
Edit this entry  
14
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

2010
×
Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grounded II: Making The Last of Us Part II

Grounded II: Making The Last of Us Part II

2024
×
Edit this entry  
03
Sex House

Sex House

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry