Sort by
  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Prey for the Devil

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Who Invited Them

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Ice Merchants

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Girl from Plainville

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • Sinister Stepsister

    ★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Night of the Ghoul Log

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½