Sort by

Once upon a Tom has logged 431 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry