• Squid Game

  • Lost

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Hostage: Missing Celebrity

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Werewolves Within

    ½

  • Loki

  • Sweet & Sour

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

  • The Book of Fish

    ★★★★½

  • Dearest Boy

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

    ½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Land

    ★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

  • A Stand Worthy of Men

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Horimiya

  • Burrow

  • Yes, No, or Maybe Half?

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Rose Island

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Paranormal

    ★★★★

  • The Undoing

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • Batman: Death in the Family

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★½

  • Agatha and the Midnight Murders

    ★★★½

  • Extra Footage

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • True Mothers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Under the Open Sky

    ★★★★

  • 200 Meters

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★