• The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Ice Road

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nine Days

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Checkered Ninja

  • Bumblebee

    ★★★

  • Aquaman

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Death of a Nation

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Adrift

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hellraiser: Judgment

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • The Florida Project

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • The Boss Baby

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Sleep Has Her House

    ★★★★½