Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Edit this entry  
20
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
RPG Metanoia

RPG Metanoia

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight for Us

Fight for Us

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Of the Flesh

Of the Flesh

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moral

Moral

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Revirginized

Revirginized

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Whether the Weather is Fine

Whether the Weather is Fine

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Praybeyt Benjamin

Praybeyt Benjamin

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batch '81

Batch '81

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
White: Melody of Death

White: Melody of Death

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gameboys: The Movie

Gameboys: The Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sisterakas

Sisterakas

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shake, Rattle & Roll X

Shake, Rattle & Roll X

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mall, The Merrier

The Mall, The Merrier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naked Youth

Naked Youth

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brutal

Brutal

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Manila by Night

Manila by Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paris 05:59: Théo & Hugo

Paris 05:59: Théo & Hugo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry