• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Rabid

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Black Rainbow

    ★★★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★½

  • Revirginized

  • Titane

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Gameboys: The Movie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Tililing

    ½

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★½

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Mall, The Merrier

    ★★★

  • Kalel, 15

    ★★

  • Cleaners

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Swing Kids

    ★★★★½

  • Ode to Nothing

    ★★★★★

  • Ophelia

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • I Dream in Another Language

    ★★★★

  • Maybe Aliens

    ★★★

  • Ordinary People

    ½

  • The Red Turtle

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Pandemic

    ½

  • Paris 05:59: Théo & Hugo

    ★★★★

  • C'est la Vie

    ★★

  • As the Gods Will

    ★★★½

  • Aban + Khorshid

    ★★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Barber's Tales

    ★★★★★

  • Munchausen

    ★★★

  • The Flu

    ★★½

  • Four Sisters and a Wedding

    ★★★

  • Sisterakas

    ★★

  • Bwakaw

    ★★★

  • Excision

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Praybeyt Benjamin