Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★½
Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry