Sort by

tru has logged 36 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paint

Paint

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
The Island

The Island

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Genevieve Callahan and the Tossing Dead

Genevieve Callahan and the Tossing Dead

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Samson McGillicuddy and the Maze that Makes You Crazy

Samson McGillicuddy and the Maze that Makes You Crazy

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Airplane!

Airplane!

1980
×
Read prior review Edit this entry  
15
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie Rackett and the Evil Sorcerer Killer

Charlie Rackett and the Evil Sorcerer Killer

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Meatballs 4: To the Rescue

Meatballs 4: To the Rescue

1992
×
Read the review Edit this entry  
12
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry