Sort by

tru has logged 338 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Rudy

Rudy

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
bumfuck

bumfuck

2018
×
Edit this entry  
14
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uninspired

Uninspired

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Faucets

Faucets

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry