Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Magic Spot

Magic Spot

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Echo

Echo

2024
×
Edit this entry  
19
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
Read other review Edit this entry  
15
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Very Sunny Christmas

A Very Sunny Christmas

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
16
Strays

Strays

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry