• Vertigo

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Faculty

    ★★★½

  • Mission: Impossible II

    ★★★

  • Rebel Without a Cause

    ★★★½

  • House of Cards

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Le Samouraï

    ★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Creep

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Dr. No

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½