Alexander has logged 10 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Believer

The Believer

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Una Great Movie

Una Great Movie

×
★★★
Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry