• The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★½

  • The Rental

    ★★½

  • Infamous

    ½

  • Becky

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • I Still Believe

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • The Photograph

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Downhill

    ★½

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★