• Untitled Twisted Pair sequel

  • Morbius

  • Clifford the Big Red Dog

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ★★★★★

  • Life and Death

  • Zack Snyder's Justice League

  • Free Time

  • Flora & Ulysses

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Karen

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Music

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Ambiancé

    ½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Long Toast

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Red, White and Blue

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Run Hide Fight

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • MAN 2020

    ½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Harriet

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Memorable

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★