• Elvis & Nixon

    ★★★★

  • Deadpool

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Krampus

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Suburra

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

  • Beasts of No Nation

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Steve Jobs

  • Room

    ★★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • In Jackson Heights

    ★★★★★

  • Black Mass

  • Macbeth

  • 7 Chinese Brothers

  • Vacation

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Cartel Land

  • Mr. Holmes

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Sweet Bean

  • Results

  • Aloha

  • Rams

  • The Assassin

  • Dheepan

  • Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

  • Youth

  • Love

    ★★★★★

  • Ingrid Bergman: In Her Own Words

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mustang

  • Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★★

  • Green Room

  • Carol

    ★★★★★

  • Amy

  • Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

  • Son of Saul

    ★★★★★

  • Bombay Velvet

  • In the Shadow of Women

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Visit, or Memories and Confessions

  • Slow West

  • The Measure of a Man

  • Lamb

  • Focus

  • Aferim!

  • Knight of Cups

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★★★★

  • Queen of Earth

  • 600 Miles

  • Taxi

  • 45 Years

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • The Forbidden Room

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Second Mother

    ★★★★★

  • Dope

  • Mistress America

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★★

  • Bitter Lake

  • Cobain: Montage of Heck

  • Tangerine

  • The End of the Tour