Sort by

Troy has logged 142 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Departures

Departures

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Catfight

Catfight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

2017
×
★½
Edit this entry  
11
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry