• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★½

  • Moonfall

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★