• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Spy Smasher Strikes Back

    ★★★½

  • Just One Kiss

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Step Into… The Movies with Derek and Julianne Hough

    ★★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Celebrating Betty White: America's Golden Girl

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • A Dickens of a Holiday!

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★★½

  • Annie Live!

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Christmas with Felicity

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★★½

  • Olaf Presents

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Next Stop, Christmas

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Aquaman: King of Atlantis

    ★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★½

  • Injustice

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Most Magical Story on Earth: 50 Years of Walt Disney World

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★★★

  • King Richard

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Disney Presents Goofy in How to Stay at Home

    ★★★

  • Cartoon Carnival

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½