Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Edit this entry  
16
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Undertaker: The Last Ride

Undertaker: The Last Ride

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Robot Chicken DC Comics Special III: Magical Friendship

Robot Chicken DC Comics Special III: Magical Friendship

2015
×
★★
Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Working with Jigsaw

Working with Jigsaw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry