• Maggie Simpson in The Force Awakens from its Nap

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

    ★★★½

  • One Year

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

  • Fatman

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Coastal Elites

    ½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • The Binge

    ★★