Sort by
  • The Killer

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • I'm a Virgo

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Anselm

  • A Poem for My Blanket

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • The Adults

    ★★★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★

  • Patton Oswalt: We All Scream

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • White Noise

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Broker

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Enys Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Metal Lords

    ★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Long Way Back

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Please Baby Please

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Editing

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Dashcam

    ★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Anonymous Club

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Neptune Frost

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½