Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Lightyear

    ½

  • Prehistoric Planet

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • In the Eye of the Storm: The Political Odyssey of Yanis Varoufakis

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • Gaming Wall St

    ★★★★

  • Turning Red

    ½

  • The Batman

    ½

  • Uncharted

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ½

  • Encanto

    ½

  • No Time to Die

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Ennio

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ½

  • Luca

    ½

  • Loki

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★