Sort by

tropicalcoffin has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bully

Bully

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Room

Red Room

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry