Sort by

tromafiend has logged 25 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1943
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Open Marriage

Open Marriage

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Talking Heads - Live in Rome

Talking Heads - Live in Rome

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
Read the review Edit this entry  
12
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drew: The Man Behind the Poster

Drew: The Man Behind the Poster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry