Sort by

tromafiend has logged 95 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Clerks.

Clerks.

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Bart

Black Bart

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Stepmother Is an Alien

My Stepmother Is an Alien

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

1969
×
Read the review Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster in My Pocket: The Big Scream

Monster in My Pocket: The Big Scream

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Glitter

Glitter

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Breed: Crime. Cons. Cats.

Dangerous Breed: Crime. Cons. Cats.

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Pistol Pete

Pistol Pete

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
12:01 PM

12:01 PM

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Take One: Fear on Film

Take One: Fear on Film

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Silver Surfer

The Silver Surfer

1993
×
Read the review Edit this entry  
02
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dennis Wilson: The Real Beach Boy

Dennis Wilson: The Real Beach Boy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ski School

Ski School

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gymkata

Gymkata

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
All About Steve

All About Steve

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry