• Don't Look Up

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Christmas on the Menu

    ★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Fan Girl

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½