Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
Edit this entry  
04
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
01
Norbit

Norbit

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lorax

The Lorax

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★
Edit this entry  
14
The General

The General

1926
×
★★★
Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry