Sort by
  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★