Sort by

Martial Arts Film Freak has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China and America

Once Upon a Time in China and America

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China V

Once Upon a Time in China V

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China IV

Once Upon a Time in China IV

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Heroic Ones

The Heroic Ones

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hell Hath No Fury

Hell Hath No Fury

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Stuntmen

Kung Fu Stuntmen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Monkey 2

Iron Monkey 2

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Fist of Legend

Fist of Legend

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Master Huo Yuanjia

Kung Fu Master Huo Yuanjia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shinjuku Incident

Shinjuku Incident

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robin-B-Hood

Robin-B-Hood

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Accidental Spy

The Accidental Spy

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Protégé

The Protégé

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Kill with Intrigue

To Kill with Intrigue

1977
×
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry