• Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★

  • May the Devil Take You

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Darkest Minds

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

    ★½