Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
15
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Edgar Allan Poe's Murder Mystery Dinner Party

Edgar Allan Poe's Murder Mystery Dinner Party

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Down

Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Body

The Body

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Valentine

My Valentine

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pembrokeshire Murders

The Pembrokeshire Murders

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tamara Drewe

Tamara Drewe

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friends of Alligatoah

Friends of Alligatoah

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Friends of Alligatoah

Friends of Alligatoah

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friends of Alligatoah

Friends of Alligatoah

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Keeping Mum

Keeping Mum

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Bad Milo!

Bad Milo!

2013
×
★½
Edit this entry  
15
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Geometry

Geometry

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The To Do List

The To Do List

2013
×
Edit this entry  
10
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suicide by Sunlight

Suicide by Sunlight

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sisterhood of Night

The Sisterhood of Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry