• Mysterious Skin

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Notebook

    ★★★★★

  • Pinky

    ★★★★

  • A Tale of Two Sisters

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Oculus

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • C.I.D. Moosa

    ★★★★★

  • Moothon

    ★★★★½

  • Kappela

    ★★★