Sort by

Trippwith2ps has logged 22 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux

2024
×
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry