Sort by

Trippwith2ps has logged 115 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Opera

Opera

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry