Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Seventeen: Power of Love

Seventeen: Power of Love

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Edit this entry  
22
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
20
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
08
Ip Man

Ip Man

2008
×
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
11
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Edit this entry