• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Forest of Love

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Tracey

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★½

  • FLCL Alternative

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Ideal Home

    ★★★

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Dear Ex

    ★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Paradox

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Let the Sunshine In

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★½