• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nobody

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Life in a Year

    ½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★★

  • #Alive

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dorohedoro

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • BTS World Tour 'Love Yourself - Speak Yourself' (The Final) Seoul Live Viewing

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • After

    ½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot