Sort by
  • The Creator

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Equalizer 3

    ★★★½

  • Rehragout-Rendezvous

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★★★

  • Love Again

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Air

    ★★★

  • Boston Strangler

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Family Affairs

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Amsterdam

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • A Tribute to Her Majesty the Queen

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Groot's First Steps

    ★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★½

  • Groot's Pursuit

    ★★

  • The Little Guy

    ★★★

  • Guglhupfgeschwader

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Magnum Opus

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • D.B. Cooper: Where Are You?!

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • The Man from Toronto

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Die Geschichte der Menschheit - leicht gekürzt

    ★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • The Flying Sailor

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • We Cry Together

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★