Sort by

Trey has logged 641 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All the Light in the Sky

All the Light in the Sky

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two Weeks in Another Town

Two Weeks in Another Town

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry