Sort by

trey 🍂 has logged 16 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry