Sort by

Trey has logged 40 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Girl

Bad Girl

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trader Horn

Trader Horn

1931
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Limite

Limite

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
City of Lies

City of Lies

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Captive State

Captive State

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry