Sort by

Trevor has logged 33 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghost in the Shell 2.0

Ghost in the Shell 2.0

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Man From Laramie

The Man From Laramie

1955
×
★★★★
Edit this entry  
28
Into a Dream

Into a Dream

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Utsushimi

Utsushimi

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Edit this entry  
15
I Am Keiko

I Am Keiko

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Lear

King Lear

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Sarajevo

Hail, Sarajevo

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bicycle Sighs

Bicycle Sighs

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Sono Sion!

I Am Sono Sion!

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Edit this entry