Trevor has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blood Beast Terror

The Blood Beast Terror

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Island of Terror

Island of Terror

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
House of the Long Shadows

House of the Long Shadows

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Skull

The Skull

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry