• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★