Trevin has logged 31 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blaze

Blaze

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Voyage in Time

Voyage in Time

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Search of Ozu

In Search of Ozu

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo-Ga

Tokyo-Ga

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry